GWE POL-BUD

Firma nasza istnieje na rynku od roku 1976. Początkowo jako przedsiębiorstwo państwowe, później jako spółka z o.o. z kapitałem niemieckim związana z koncernem PREUSSAG. W roku 1998, po wycofaniu się koncernu PREUSSAG z działalności na obszarze gospodarki wodnej, spółka weszła w skład grupy GWE. W 2007 r. holding GWE przejęty został przez koncern BAUER. Naszą firmą "matką" jest SBF Hagusta GmbH w Peine.

Kapitał zakładowy GWE POL-BUD Sp. z o.o. wynosi 2 540 030,40 zł. Spółka została zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Łodź Śródmieścia - XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego ul. Pomorska 37 - Numer KRS 0000078752. Obecnie w firmie zatrudnionych jest w różnych działach 35 osób. Nasze obroty roczne osiągają 10 mln. PLN.

Od połowy 1999 roku w naszym zakładzie w Łodzi, produkujemy rury i filtry studzienne PVC przy zastosowaniu nowoczesnej technologii wytwarzania i według obowiązujących norm. Rury i filtry studzienne produkowane przez naszą firmę jako jedyne w Polsce posiadają aprobatę techniczną COBRI INSTAL AT/2002-02-1190.

Wyroby ze stali nierdzewnej, służące do zabudowy studni, rurociągów i osprzętu wiertniczego produkowane są w Łodzi i w firmie macierzystej w Niemczech.

Oferujemy także nowoczesny serwis i stację konserwacji pomp głębinowych wszystkich rozmiarów oraz usługi kamerowania studni.

Do naszego asortymentu produkcyjnego i handlowego należy szeroka gama materiałów służących do zabudowy studni, produkowanych przy zastosowaniu nowoczesnych technik wytwarzania.
1. rury studzienne z PVC i ze stali pełne i perforowane
2. rury perforowane z PVC z okładziną żwirową
3. rury pompowe z PVC i ze stali
4. pompy PB, GRUNDFOS, HYDROVACUUM, oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
5. głowice studzienne ze stali i z PVC
6. osprzęt i wyposażenie do zabudowy wymienionych materiałów
7. materiały płuczkowe i uszczelniające
8. środki chemiczne do regeneracji studni
9. obudowy studni z PE oraz ze stali nierdzewnej
10. rury PEHD do wody i kanalizacji
11. sprzęt do monitoringu wód gruntowych

Ofertę naszą kierujemy przede wszystkim do firm wiertniczych, przedsiębiorstw wodociągowych, biur projektów i firm instalacyjnych oraz indywidualnych właścicieli ujęć wodnych.

Magazyn wraz z halą produkcyjną znajdują się w Łodzi przy ul. Demokratycznej 89/93, ponadto na terenie kraju działają nasi przedstawiciele handlowi - Pan Ryszard Łyczak, Maciej Skłodowski oraz  Michał Kaczmarek - którzy są do Państwa dyspozycji.